+48 723 333 600biuro@krakstone.com

Parapety marmurowe jako elementy wykończeniowe

Marmur, symbol luksusu i elegancji,  znany jest od starożytności. Używano go wówczas jako materiału budowlanego i ozdobnego. Dziś chętnie wykorzystuje się go w wykończeniu wnętrz jako materiał na schody, podłogę, zabudowę kominków czy blaty kuchenne. Jednak bardzo popularnym elementem wykończeniowym jest wykorzystanie marmuru jako materiału do parapetów wewnętrznych. 

Parapety marmurowe są niezwykle eleganckie, świetnie sprawdzają się w stylowym wnętrzu, są funkcjonalne oraz bardzo łatwe w utrzymaniu. Obecnie na rynku dostępny jest marmur w rozmaitych kolorach. Najbardziej popularnym kolorem jest biały i czarny, jednak jeśli zależy nam oryginalnym wnętrzu możemy zakupić zielony, szary lub brązowy. Decydując się na marmurowe parapety musimy pamiętać, aby ich grubość miała od 2 cm do 3 cm. Jest to optymalna grubość, na którą najchętniej się decydują kupujący. Bardzo ważnym elementem jest także właściwy montaż. Do montażu zazwyczaj stosuje się zaprawę klejową, której kolor uzależniony jest od koloru marmuru lub pianki montażowej małorozprężalnej.

Aranżacja okienna to połączenie pięknego parapetu wraz z bujną zielenią oraz z drewnianymi meblami, tworzą idealną całość. Jeśli na naszym parapecie pojawiają się zielone akcenty ,pamiętajmy, aby nasze kwiatki posiadały podstawki. Dzięki temu unikniemy zacieków i zabrudzeń. Marmur jest odporny na wysokie temperatury, dlatego bez problemu możemy go zastosować jako parapet przy grzejniku.

Właściwa pielęgnacja

Jednak nie wszędzie możemy wykorzystać marmur. Marmur ze względu na niską wytrzymałość na działanie kwasów oraz zarysowania, nie powinien być stosowany na zewnątrz. Jeśli zdecydowaliśmy się na marmurowy element wykończenia, warto zmniejszyć nasiąkliwość kamienia, poprzez odpowiednią impregnację kamienia. Marmur, który nie lubi działania kwasów, a dodatkowo nie jest zaimpregnowany, podczas przypadkowego wylania wina czy soku z cytryny na powierzchnię, może spowodować zmatowienie powierzchni.

Podczas czyszczenia zwróćmy szczególną uwagę na dobranie właściwych płynów, które przeznaczone są do kamienia naturalnego. Stosujmy delikatne ściereczki nasączone płynem do mycia szyb, lecz unikajmy octu. Właściwa i regularna pielęgnacja parapetów marmurowych jest niezwykle ważna, dlatego pamiętajmy o niej.

Czytaj również

Zmiana lokalizacji i obsługa klienta zdalna

Stało się!
Przenosimy oficjalnie lokalizację firmy, biuro oraz produkcję do nowej siedziby pod świeżo nadanym adresem:
ul. Przemysłowa 19, 32-060 Kryspinów
Tuż przy zjeździe z A4 Kraków Bielany w stronę Piekar.

Więcej informacji poniżej

425293876_949026653890993_7876464076069366360_n

Sobota 17.02.2024 nieczynne

Informujemy, że w soboty od 10.02.2024 salon sprzedaży będzie nieczynny do odwołania. Otwieramy ponownie już po przeniesieniu w nowej lokalizacji.

kwarcyt-super-white.q50q9q50q.20251 (1)

Już wkrótce zmiana adresu

ZMIENIAMY SIĘ!!!

Pragniemy poinformować, że wiosną przyszłego roku zmieniamy naszą lokalizację, przenosimy produkcję, otwieramy się na nowe materiały, projektujemy showroom kamienia, który będzie unikatowym miejscem na mapie Krakowa- mamy nadzieję, przyjaznym dla naszych przyszłych i obecnych klientów.
Pomysłów jest wiele, pracy jeszcze więcej.

Screen Shot 12-17-23 at 09.06 PM