Parapety marmurowe jako elementy wykończeniowe

Marmur, symbol luksusu i elegancji,  znany jest od starożytności. Używano go wówczas jako materiału budowlanego i ozdobnego. Dziś chętnie wykorzystuje się go w wykończeniu wnętrz jako materiał na schody, podłogę, zabudowę kominków czy blaty kuchenne. Jednak bardzo popularnym elementem wykończeniowym jest wykorzystanie marmuru jako materiału do parapetów wewnętrznych. 

Parapety marmurowe są niezwykle eleganckie, świetnie sprawdzają się w stylowym wnętrzu, są funkcjonalne oraz bardzo łatwe w utrzymaniu. Obecnie na rynku dostępny jest marmur w rozmaitych kolorach. Najbardziej popularnym kolorem jest biały i czarny, jednak jeśli zależy nam oryginalnym wnętrzu możemy zakupić zielony, szary lub brązowy. Decydując się na marmurowe parapety musimy pamiętać, aby ich grubość miała od 2 cm do 3 cm. Jest to optymalna grubość, na którą najchętniej się decydują kupujący. Bardzo ważnym elementem jest także właściwy montaż. Do montażu zazwyczaj stosuje się zaprawę klejową, której kolor uzależniony jest od koloru marmuru lub pianki montażowej małorozprężalnej.

Aranżacja okienna to połączenie pięknego parapetu wraz z bujną zielenią oraz z drewnianymi meblami, tworzą idealną całość. Jeśli na naszym parapecie pojawiają się zielone akcenty ,pamiętajmy, aby nasze kwiatki posiadały podstawki. Dzięki temu unikniemy zacieków i zabrudzeń. Marmur jest odporny na wysokie temperatury, dlatego bez problemu możemy go zastosować jako parapet przy grzejniku.

Właściwa pielęgnacja

Jednak nie wszędzie możemy wykorzystać marmur. Marmur ze względu na niską wytrzymałość na działanie kwasów oraz zarysowania, nie powinien być stosowany na zewnątrz. Jeśli zdecydowaliśmy się na marmurowy element wykończenia, warto zmniejszyć nasiąkliwość kamienia, poprzez odpowiednią impregnację kamienia. Marmur, który nie lubi działania kwasów, a dodatkowo nie jest zaimpregnowany, podczas przypadkowego wylania wina czy soku z cytryny na powierzchnię, może spowodować zmatowienie powierzchni.

Podczas czyszczenia zwróćmy szczególną uwagę na dobranie właściwych płynów, które przeznaczone są do kamienia naturalnego. Stosujmy delikatne ściereczki nasączone płynem do mycia szyb, lecz unikajmy octu. Właściwa i regularna pielęgnacja parapetów marmurowych jest niezwykle ważna, dlatego pamiętajmy o niej.

Czytaj również

3.12.2022 nieczynne

Uprzejmie informujemy, że w dniu 26.11.2022 firma będzie nieczynna. Wracamy do Was już w poniedziałek! :)

20221026_151807 (1)

Przerwa Świąteczna

Informujemy, że w dniach 24.12.2021-2.01.2022 nasza firma będzie nieczynna ze względu na okres urlopowy podczas przerwy Świątecznej.

Od 3-4.01.2022 pracujemy w godzinach skróconych, tj. do godziny 13:00. W dniach 5-8.01.2022 również będzie zamknięte.

Wracamy do Was z pełną mocą i dozą nowej energii już 10 stycznia.

Screen Shot 12-29-21 at 11.52 AM

Rozwijamy się i realizujemy projekt dofinansowany przez Unię Europejską

„KRAK-STONE GRZESIKOWSCY” SPÓŁKA JAWNA realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich

Wzmocnienie konkurencyjności przedsiębiorstwa „KRAK-STONE GRZESIKOWSCY” sp.j. poprzez opracowanie strategii wzorniczej dla nowych produktów

dofinansowanie z funduszy europejskich-krak-stone