KRAK STONE
Out of love for stone

We both sell and produce stone.
In our offer you will find stone staircases, kitchen worktops and other products made of stone.

 

Stone

We offer a great variety of natural stone. Full information about types of stone can be found in the related post on our blog.

 

We specialise mostly in natural stone. However, white quartzite conglomerate Santa Margherita (Vega) is permanently available. 

If required, we import slabs of quartzite conglomerates of Santa Margherita, Caesar Stone as well as sintered stone of Neolith and Lapitec.

Kamień

Bulding elements

We produce and adapt all kinds of building stone elements to meet our Customer's individual needs. Stone ideally complements every interior, adding glamour and uniqueness to it. It is a good choice for many years.

Zobacz kamienie do elementów budowlanych

Headstones and tombs

We produce various memorials in different styles. We can either use ready-made designs or our own realisations or make a special design to satisfy our Customers’ preferences.

Zobacz kamienie pomnikowe

INTERIOR DESIGN TOOL

new opportunities

Make use of the latest revolutionary technology to create your own kitchen worktop online visualisation or design your own home. Go to the simulator.

  1. 4500m² storage space
  2. 3000m² production hall
  3. 6000m² stone tiles in the warehouse
  4. 5000m² stone memorial slabs in the warehouse
  5. 3000ton processed stone per year
52 lat na rynku
  1. Wykonawstwo i montaż
  2. Obróbka i produkcja
  3. Sprzedaż

newsy aktualności
inspiracje

Onyx jako element dekoracyjny

Największą ozdobą onyksu jest jego barwa. Najpopularniejszy jest kolor czarny, złożony z występujących kolejnych warstw białej i czarnej, ale równie pięknie prezentuje się w kolorze zielonym. Nic dziwnego, że cieszy się on popularnością w branży jubilerskiej. Dzisiaj jest on wykorzystywany przez architektów i projektantów wnętrz. Ze względu na jego nieprzystosowanie do niekorzystnych warunków atmosferycznych, wykorzystuje się go do elementów dekoracyjnych wewnątrz budynku. Jego największą ozdobą jest to, że jego struktura pozwala na przepuszczanie i rozczepianie promieni światła, dlatego bardzo dobrze prezentuje się podświetlony. Dlatego często przed jego montażem pod spód kamienia, zakłada się stelaż ze źródłem światła. Pozwala to uzyskać niepowtarzalny efekt. Każda jego płyta ma unikalne ułożenie słojów.

ozdobny kamien.jpg.w,1024.19468

Porady i wskazówki, jak impregnować kamień

Kamień jest chętnie wybieranym materiałem budowlanym. Granit, marmur, kwarcyt, onyks czy trawertyn znajdują zastosowanie jako elementy wykończenia domów i mieszkań. Prezentujemy kilka porad i wskazówek, jak sprawić, by realizacje z kamienia zawsze wyglądały dobrze.

kasmien.jpg.w,1024.19467

Kominek marmurowy jako element wyposażenia salonu

Wesoło trzaskający ogień czyni wnętrze każdego domu przytulniejszym. Już sama myśl o kominku, z którego rozchodzi się ciepło, sprawia, ze odczuwamy błogą przyjemność. Jeśli nasz dom ma być ostoją ciepła i bezpieczeństwa, warto wyposażyć salon w kominek marmurowy.

kominek marmuorwy.jpg.w,1024.19463