Schody kamienne w aranżacjach wnętrz

Doskonale wiemy, że nasz dom jest naszą wizytówką. Dlatego kiedy urządzamy nasz dom, chcemy aby wszystko było idealnie zaprojektowane oraz perfekcyjnie wykonane. Bardzo ważnym elementem wystroju wnętrz są schody, które nadają niezwykły charakter naszemu wnętrzu.

Przystępując do wyboru idealnych schodów, w pierwszej kolejności musimy określić swój budżet. W zależności od wykorzystanych materiałów, ceny schodów będą się różnić. Najbardziej popularnym materiałem, który jest wykorzystywany do wykończenia schodów jest zdecydowanie kamień. Kamienne schody są bardzo stylowe i eleganckie. Cieszą się ogromnym zainteresowaniem, dzięki swojej wyjątkowej trwałości. Decydując się na schody kamienne, należy dopisać do listy mnóstwo zalet. Łatwość utrzymania czystości, uniwersalność oraz szlachetny wygląd, sprawia, że tak chętnie jest wybierany jako materiał na wykończenie schodów. Nie zapomnijmy także o wysokiej odporności na zabrudzenia oraz pozostałe uszkodzenia mechaniczne. W zależności od stylu, który preferujemy, kolor kamiennych schodów może być różny. Od ciemnych materiałów jak Star Gate czy Black Pearl po ciepłe tonacje beżu Kalahari do jasnych barw Calipso. Kamienne schody dedykowane są osobom, które cenią sobie piękny wygląd, trwałość, a także wyjątkowość w fakturze kamienia. Schody wykonane z kamienia świetnie sprawdzą się w klasycznym wnętrzu, ale również w nowoczesnym anturażu. Decydując się na kamienne schody, wybierzmy profesjonalną firmę, która wykona nam piękne schody, a materiały które będą wykorzystane do ich montażu, będą najwyższej jakości.  Idealnie i perfekcyjne wykończenie krawędzi, sprawi, że schody nie będą stanowić dla nas niebezpieczeństwa.

Odpowiednia pielęgnacja i konserwacja

Kamienne schody są pięknym elementem wystroju wnętrz. Jako inwestycja na lata, musimy pamiętać o odpowiedniej ich pielęgnacji. Schody możemy wyczyścić za pomocą płynów do mycia podłóg lub preparatów, które są na bazie alkoholu. Zwróćmy szczególną uwagę, aby w składzie unikać octu lub oleju, ponieważ mogą spowodować przebarwienie się kamienia. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji, błysk czystego kamienia, będzie towarzyszył nam przez długi czas.

Czytaj również

Majówka 29.04-3.05.2023

Informujemy, że w dniach 29.04 - 3.05 salon sprzedaży będzie nieczynny. Wracamy do Was po majówce!

majówka góry kamienie

Rozwijamy się i realizujemy projekt dofinansowany przez Unię Europejską

„KRAK-STONE GRZESIKOWSCY” SPÓŁKA JAWNA realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich

Wzmocnienie konkurencyjności przedsiębiorstwa „KRAK-STONE GRZESIKOWSCY” sp.j. poprzez opracowanie strategii wzorniczej dla nowych produktów

dofinansowanie z funduszy europejskich-krak-stone

Kwarcyt naturalny. Charakterystyka

Kwarcyt to naturalny kamień, który dzięki swoim właściwościom znajduje szerokie zastosowanie w wykańczaniu i aranżacji wnętrz. Ma bardzo mocno zbitą strukturę, jest twardy, wytrzymały, odporny na zniszczenia i plamy. Te cechy sprawiają, że idealnie sprawdza się, jako materiał do wykonywania parapetów, blatów kuchennych, podłóg, a nawet obudowy kominków. Dodatkowo wizualnie przypomina marmur, więc każdemu wnętrzu doda elegancji i niepowtarzalnego stylu. Co jeszcze kryje się za popularnością kwarcytu?

kwarcyt