Jesteśmy firmą z tradycjami

i wielopokoleniowym doświadczeniem. Jako zakład kamieniarski zaczęliśmy działać tuż po II Wojnie Światowej. Obecnie firmą zarządza już trzecie pokolenie wykwalifikowanych mistrzów kamieniarskich. W zakresie naszych usług są zarówno sprzedaż płyt (surowych i polerowanych) jak i wykonywanie spersonalizowanych zleceń dla naszych klientów.

Doceniając potencjał tak wszechstronnego surowca, jakim jest kamień naturalny, wykonujemy prawie wszystko co da się z niego zrobić. Nie tylko grobowce i nagrobki, przy których liczne przykłady naszych projektów stoją na krakowskich cmentarzach, ale też wszelkie realizacje wystrojów mieszkań i domów, a także kamienne elewacje.

Naszą podstawową zasadą, jaką kierujemy się w działalności gospodarczej, jest społecznie odpowiedzialny biznes. Satysfakcja klientów to dla nas absolutna podstawa.

Dlatego też zawsze dbamy o to, by nasze produkty odznaczały się wysoką jakością, a także by Państwo mogli cieszyć się najszerszym wyborem asortymentu z kamienia w południowej Polsce. Od samego powstania firmy, a więc od 1968 roku, najważniejsze w relacjach z klientami są dla nas stałe wartości: zaufanie, uczciwość, empatia, jakość wyrobów i odpowiedzialność. Rozumiemy potrzeby naszych klientów i wiemy jak zrealizować zlecenia by wyszli od nas zadowoleni z zakupu. Znamy popularne rozterki i rozumiemy naszych klientów - potrafimy doradzić w wyborze, przedstawiając wszystkie wady i zalety danych materiałów. I to właśnie dlatego zdecydowaną większość klienteli zdobywamy nie przez reklamę, ale przez polecenie od innych. Szczególnie dużą satysfakcję daje nam fakt, iż klienci bardzo często nie poprzestają na jednym zleceniu, lecz do nas wracają - urządzając z nami swoje domy, mieszkania i polecając nas innym. Znaleźć można szeroką gamę materiałów: granity, marmury, trawertyny, onyksy, agaty, konglomeraty kwarcowe, kwarcyty naturalne czy też różnego rodzaju sztuczne spieki.

kobieta

Mamy potencjał

W naszym zakładzie pracuje wykwalifikowana kadra, w oparciu o nowoczesny park maszynowy.

Zauważając niezwykłą elegancję oraz efektowność surowca, jakim jest kamień naturalny, kilka lat temu poszerzyliśmy ofertę o elementy wykończeń domów i mieszkań. Produkujemy blaty kuchenne, parapety kamienne, czy obudowy kominków kamienne w Krakowie. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy produkt spełniał najwyższe wymogi jakości i w pełni zadowalał Klienta.

Blaty granitowe z Krakowa mogą być idealnym uzupełnieniem salonu, łazienki, czy kuchni. Kamień naturalny zapewni Państwu solidność i estetykę. Oferowane przez nas blaty kamienne to produkty, które łączą w sobie kilka pożądanych cech. Przede wszystkim ciekawe wzornictwo z trwałością i odpornością na działanie czynników zewnętrznych. Elementy z kamienia są łatwe w utrzymaniu i będą służyć Państwu przez wiele lat. Nasz zakład kamieniarski wyspecjalizował się także w produkcji takich elementów, jak kominki, czy posadzki. Oferujemy również schody kamienne, zarówno zewnętrze jak i wewnętrzne. Przyjmujemy zlecenia na elementy dekoracyjne z kamienia. Staramy się sprostać każdemu życzeniu naszych Klientów.

makiety dla niewidomych 1

Wyjątkowe realizacje Makiety dla niewidomych na Drodze Królewskiej w Krakowie. Współpraca z rzeźbiarzem prof. Karolem Badyna.

makiety dla niewidomych 2
makiety dla niewidomych 3
makiety dla niewidomych 4

Nasze dzieła

Nasz zakład kamieniarski wyspecjalizował się także w produkcji takich elementów, jak kominki, czy posadzki. Oferujemy również schody kamienne, zarówno zewnętrze jak i wewnętrzne. Przyjmujemy zlecenia na elementy dekoracyjne z kamienia. Staramy się sprostać każdemu życzeniu naszych Klientów.

Oprócz wielu rzetelnie wykonanych standardowych zleceń, możemy się również pochwalić bogatą paletą ściśle spersonalizowanych zamówień specjalnych, do których możemy zaliczyć:

 • Cokół Rejtana na plantach krakowskich,
 • Dostawa materiału na cokół pomnika Jana Matejki w Krakowie,
 • Prywatna Kaplica Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach,
 • Cokół pod pomnik Jana Pawła II w Pile,
 • Cokół pod pomnik Jana Pawła II na Cmentarzu Rakowickim na Prandoty,
 • Grobowiec Marka Grechuty na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie,
 • Grobowiec generała Adama Franciszka Studzińskiego w Alei Zasłużonych Cmentarza Rakowickiego w Krakowie,
 • Grobowiec Marka Nawary w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie, Pierwszego Marszałka Województwa Małopolskiego, posła na sejm RP,
 • Pomnik zmarłych żołnierzy URL na Cmentarzu Rakowickim,
 • Dostarczenie granitu na obelisk upamiętniający rozstrzelanie przez niemieckiego okupanta rodziny Głazów w Korabnikach w dniu 1 lipca 1944 roku,
 • Cokoły pod miniatury profesora Karola Badyny na Starym Mieście w Krakowie,
 • Materiał na dziedziniec Huta Collegium Maius, potem przemianowany na Zaułek Estreichera,
 • Epitafium poświęcone Słudze Bożemu Janowi Pawłowi II znajduje się w Kościele Parafialnym pw. Bożego Ciała w Siedlcach. Autorem projektu jest krakowski artysta Władysław Dudek. Figurę wykonała Pracownia Rzeźby i Malarstwa Mariana Wasilewskiego, zaś prace kamieniarskie - firma KRAK STONE GRZESIKOWSCY Spółka Jawna,
 • Podest z granitu pod rzeźby królów w budynku Zespołu Dydaktyczno - Bibliotecznego I Wejścia Głównego UJ w Krakowie.
 • Hotel Wentz (Kraków, Rynek Główny, czterogwiazdkowy) łazienki marmurowe
 • Droga krzyżowa z marmuru Bianco Ibiza (główna bazylika Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie)
 • Schody oraz parapety w zakonie franciszkanów w Kętach
 • Hotel Badura w Wadowicach - posadzka oraz schody z marmurów oraz blaciki do łazienek
 • Grobowiec Pułkownika Zgmunta Edwarda Szendzielarza, ps."Łupaszki" na Powązkach w Warszawie