+48 723 333 600biuro@krakstone.com

Nasza firma

Trzy pokolenia doświadczenia

Nasz zakład kamieniarski swoją działalność rozpoczął tuż po II Wojnie Światowej. To oznacza, że obecnie firmą zarządza już trzecie pokolenie wykwalifikowanych mistrzów kamieniarskich. Nasze usługi obejmują zarówno sprzedaż płyt kamiennych (surowych i polerowanych), jak i realizację spersonalizowanych zleceń pochodzących od naszych klientów.

Lata doświadczenia w branży w połączeniu z ciągle aktualizowaną wiedzą na temat kamieniarstwa nauczyły nas w pełni doceniać potencjał surowca, z którym pracujemy. Dlatego też, z kamienia naturalnego wykonujemy niemal wszystko, co można z niego zrobić. Oczywistym zastosowaniem tego materiału jest produkcja grobowców oraz nagrobków cmentarnych. Niezliczone projekty naszego autorstwa podziwiać można na wielu krakowskich nekropoliach. Jednakże jako doświadczeni i praktyczni kamieniarze nie ograniczamy się do tego. Z kamienia wykonujemy także elementy wystroju domów i mieszkań tj. blaty, parapety, schody czy kominki jak również elewacje budynków.

Nasze wartości

Od momentu powstania naszej firmy w roku 1968 niezmiennie kierujemy się kilkoma kluczowymi wartościami: empatią, uczciwością, odpowiedzialnością za najwyższą jakość dostarczanych rozwiązań oraz indywidualnym podejściem do potrzeb klientów. Dzięki temu zyskujemy zaufanie i lojalność, która jest niezbędnym składnikiem każdego udanego biznesu.

Znamy i rozumiemy potrzeby naszych klientów, jak również ich rozterki. Dzięki doświadczeniu potrafimy skutecznie doradzić w wyborze najlepszego produktu, przedstawiając jednocześnie wady i zalety konkretnego rozwiązania i materiału. Klienci doceniają to i chętnie polecają nas swoim bliskim i znajomym, dzięki czemu obce nam jest zdobywanie zleceń poprzez reklamę. Nieukrywaną radość i satysfakcję z dobrze wykonanej pracy mamy w chwili, gdy klienci wracają do nas z kolejnym projektem. To daje nam siłę do działania i ciągłego doskonalenia, aby nieustannie poszerzać dostępny asortyment nie tracąc przy tym na jakości.

Nasze kamienie

Bez cienia wątpliwości możemy powiedzieć, że w tej chwili oferujemy największy wybór rozwiązań z kamienia w całej południowej Polsce. W naszej ofercie znajduje się zarówno uniwersalny granit, elegancki marmur, dekoracyjny trawertyn, olśniewający onyx, wytrzymały kwarcyt naturalny, jak również różnego rodzaju twarde konglomeraty kwarcowe. Wszystko po to, aby każdy odwiedzający nas klient znalazł wśród nich kamień idealnie odpowiadający na jego aktualne potrzeby. A jeśli potrzeby się zmienią, to chętnie doradzimy kolejny raz.

Mamy potencjał

W naszym zakładzie pracuje wykwalifikowana kadra, w oparciu o nowoczesny park maszynowy.

Na sukces naszego zakładu składa się wykwalifikowana kadra oraz nowoczesny park maszynowy. Poszukując nowatorskich zastosowań dla niezwykle efektownego kamienia naturalnego, kilka lat temu poszerzyliśmy naszą ofertę o wykonane z niego elementy wykończenia domów i mieszkań. W naszym zakładzie w Krakowie produkujemy blaty kuchenne, parapety granitowe, posadzki, schody marmurowe, jak również kamienne obudowy kominków. Przyjmujemy także zlecenia na nietypowe elementy dekoracyjne z kamienia. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy wykonany przez nas projekt wnętrzarski idealnie wpisywał się w potrzeby klienta, zachwycał jakością oraz kunsztem wykonanie. Nasze blaty granitowe stanowią doskonałe uzupełnienie salonu, łazienki z marmuru, czy kuchni. Kamień naturalny pozwala na skuteczne połączenie estetyki i trwałości produktu. Produkowane przez nas blaty kamienne posiadają ciekawe wzornictwo i ponadprzeciętną odporność na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Warto również wspomnieć, że elementy z kamienia są łatwe w do utrzymania w czystości.

Wyjątkowe realizacje Makiety dla niewidomych na Drodze Królewskiej w Krakowie. Współpraca z rzeźbiarzem prof. Karolem Badyna.

Nasze dzieła

Nasz zakład kamieniarski wyspecjalizował się także w produkcji takich elementów, jak kominki, czy posadzki. Oferujemy również schody kamienne, zarówno zewnętrze jak i wewnętrzne. Przyjmujemy zlecenia na elementy dekoracyjne z kamienia. Staramy się sprostać każdemu życzeniu naszych Klientów.

Oprócz wielu rzetelnie wykonanych standardowych zleceń na nagrobki, grobowce czy elementy wyposażenia wnętrz, możemy się również pochwalić bogatą paletą ściśle spersonalizowanych zamówień specjalnych, do których zaliczamy:

 • Cokół Rejtana na plantach krakowskich,
 • Dostawa materiału na cokół pomnika Jana Matejki w Krakowie,
 • Prywatna Kaplica Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach,
 • Cokół pod pomnik Jana Pawła II w Pile,
 • Cokół pod pomnik Jana Pawła II na Cmentarzu Rakowickim na Prandoty,
 • Grobowiec Marka Grechuty na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie,
 • Grobowiec generała Adama Franciszka Studzińskiego w Alei Zasłużonych Cmentarza Rakowickiego w Krakowie,
 • Grobowiec Marka Nawary w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie, Pierwszego Marszałka Województwa małopolskiego, posła na sejm RP,
 • Pomnik zmarłych żołnierzy URL na Cmentarzu Rakowickim,
 • Dostarczenie granitu na obelisk upamiętniający rozstrzelanie przez niemieckiego okupanta rodziny Głazów w Korabnikach w dniu 1 lipca 1944 roku,
 • Cokoły pod miniatury profesora Karola Badyny na Starym Mieście w Krakowie,
 • Materiał na dziedziniec Huta Collegium Maius, potem przemianowany na Zaułek Estreichera,
 • Epitafium poświęcone Słudze Bożemu Janowi Pawłowi II znajduje się w Kościele Parafialnym pw. Bożego Ciała w Siedlcach. Autorem projektu jest krakowski artysta Władysław Dudek. Figurę wykonała Pracownia Rzeźby i Malarstwa Mariana Wasilewskiego, zaś prace kamieniarskie - firma KRAK STONE GRZESIKOWSCY Spółka Jawna,
 • Podest z granitu pod rzeźby królów w budynku Zespołu Dydaktyczno - Bibliotecznego I Wejścia Głównego UJ w Krakowie.
 • Hotel Wentz (Kraków, Rynek Główny, czterogwiazdkowy) łazienki marmurowe
 • Droga krzyżowa z marmuru Bianco Ibiza (główna bazylika Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie)
 • Schody oraz parapety w zakonie franciszkanów w Kętach
 • Hotel Badura w Wadowicach - posadzka oraz schody z marmurów oraz blaciki do łazienek
 • Grobowiec Pułkownika Zgmunta Edwarda Szendzielarza, ps."Łupaszki" na Powązkach w Warszawie