+48 723 333 600biuro@krakstone.com

Kominek marmurowy jako element wyposażenia salonu

Wesoło trzaskający ogień czyni wnętrze każdego domu przytulniejszym. Już sama myśl o kominku, z którego rozchodzi się ciepło, sprawia, ze odczuwamy błogą przyjemność. Jeśli nasz dom ma być ostoją ciepła i bezpieczeństwa, warto wyposażyć salon w kominek marmurowy.

Ciesz się ciepłem z kominka

Zainstalowanie kominka w salonie to wybawienie dla wszystkich, których przytłaczają długie i chłodne jesienno-zimowe wieczory. Ciepło wydobywające się z jego paleniska sprawia, że łatwiej nam znosić niedogodności umiarkowanego klimatu. Poprawia się nasza wygoda, ale przede wszystkim zyskuje samopoczucie, gdy po trudnym dniu możemy odpocząć w ciepłym salonie, wsłuchując się w odgłosy palącego się drewna. Obserwowanie igrających płomieni pozwala dostrzec pozytywną stronę strefy klimatycznej, w której przyszło nam żyć. Mieszkańcy cieplejszych zakątków ziemi mogą nam chyba zazdrościć niepowtarzalnych doznań, gdyż ogień od zawsze fascynuje ludzkość jako jeden z żywiołów. Kominek usytuowany w salonie może przejąć funkcję głównego ogrzewania wnętrz, ponieważ dzięki konstrukcji ciepło przedostanie się kanałami w inne cześni domostwa. Prawidłowo skonstruowany może przyczynić się do oszczędności w nakładach na ogrzewanie pomieszczeń. Na pewno stanowi też doskonałe uzupełnienie dla innych źródeł ciepła.

 


Zaproś marmur do swojego salonu

Wybrany przez nas projekt kominka powinien komponować się z wystrojem salonu. Warto wiedzieć, jak działa jego konstrukcja, aby w pełni korzystać z jego możliwości. Do procesu spalania dochodzi we wkładzie kominkowym, który powinno się właściwie wyizolować, aby spalanie zachodziło w sposób zrównoważony bez strat ciepła. Częścią zewnętrzną, na którą zwracamy uwagę, będąc w salonie, jest obudowa. Niekwestionowanym urokiem charakteryzuje się ta wykonana z marmuru. Zachęcamy do zainteresowania się tą wapienną skałą o niezwykłych walorach estetycznych i dekoratorskich. Dzięki możliwościom surowca kominki marmurowe mogę uzupełniać aranżację salonu utrzymaną w nowoczesnym, a nawet minimalistycznym stylu czy nawiązującym do tradycyjnego wzornictwa. Marmur choć trwały i wytrzymały wspaniale poddaje się zabiegom kamieniarskim, pozwalając na wykucie obudowy w interesującym nas kształcie. Kominek marmurowy to niebanalna ozdoba salonu, czasem zajmująca centralne miejsce, ale tez sprawdzająca się jako konsola, którą można udekorować w zgodzie z upodobaniami. Kominki wykonane z marmuru są łatwe w utrzymaniu czystości, a zainstalowanie ognioodpornej szybki zabezpieczy wnętrze przed wysypującym się żarem czy iskrami. Zachęcamy do spełnienia marzeń o kominku w salonie, zawsze służymy profesjonalnym doradztwem.

Czytaj również

Zmiana lokalizacji i obsługa klienta zdalna

Stało się!
Przenosimy oficjalnie lokalizację firmy, biuro oraz produkcję do nowej siedziby pod świeżo nadanym adresem:
ul. Przemysłowa 19, 32-060 Kryspinów
Tuż przy zjeździe z A4 Kraków Bielany w stronę Piekar.

Więcej informacji poniżej

425293876_949026653890993_7876464076069366360_n

Sobota 17.02.2024 nieczynne

Informujemy, że w soboty od 10.02.2024 salon sprzedaży będzie nieczynny do odwołania. Otwieramy ponownie już po przeniesieniu w nowej lokalizacji.

kwarcyt-super-white.q50q9q50q.20251 (1)

Już wkrótce zmiana adresu

ZMIENIAMY SIĘ!!!

Pragniemy poinformować, że wiosną przyszłego roku zmieniamy naszą lokalizację, przenosimy produkcję, otwieramy się na nowe materiały, projektujemy showroom kamienia, który będzie unikatowym miejscem na mapie Krakowa- mamy nadzieję, przyjaznym dla naszych przyszłych i obecnych klientów.
Pomysłów jest wiele, pracy jeszcze więcej.

Screen Shot 12-17-23 at 09.06 PM