Kominek marmurowy jako element wyposażenia salonu

Wesoło trzaskający ogień czyni wnętrze każdego domu przytulniejszym. Już sama myśl o kominku, z którego rozchodzi się ciepło, sprawia, ze odczuwamy błogą przyjemność. Jeśli nasz dom ma być ostoją ciepła i bezpieczeństwa, warto wyposażyć salon w kominek marmurowy.

Ciesz się ciepłem z kominka

Zainstalowanie kominka w salonie to wybawienie dla wszystkich, których przytłaczają długie i chłodne jesienno-zimowe wieczory. Ciepło wydobywające się z jego paleniska sprawia, że łatwiej nam znosić niedogodności umiarkowanego klimatu. Poprawia się nasza wygoda, ale przede wszystkim zyskuje samopoczucie, gdy po trudnym dniu możemy odpocząć w ciepłym salonie, wsłuchując się w odgłosy palącego się drewna. Obserwowanie igrających płomieni pozwala dostrzec pozytywną stronę strefy klimatycznej, w której przyszło nam żyć. Mieszkańcy cieplejszych zakątków ziemi mogą nam chyba zazdrościć niepowtarzalnych doznań, gdyż ogień od zawsze fascynuje ludzkość jako jeden z żywiołów. Kominek usytuowany w salonie może przejąć funkcję głównego ogrzewania wnętrz, ponieważ dzięki konstrukcji ciepło przedostanie się kanałami w inne cześni domostwa. Prawidłowo skonstruowany może przyczynić się do oszczędności w nakładach na ogrzewanie pomieszczeń. Na pewno stanowi też doskonałe uzupełnienie dla innych źródeł ciepła.

 


Zaproś marmur do swojego salonu

Wybrany przez nas projekt kominka powinien komponować się z wystrojem salonu. Warto wiedzieć, jak działa jego konstrukcja, aby w pełni korzystać z jego możliwości. Do procesu spalania dochodzi we wkładzie kominkowym, który powinno się właściwie wyizolować, aby spalanie zachodziło w sposób zrównoważony bez strat ciepła. Częścią zewnętrzną, na którą zwracamy uwagę, będąc w salonie, jest obudowa. Niekwestionowanym urokiem charakteryzuje się ta wykonana z marmuru. Zachęcamy do zainteresowania się tą wapienną skałą o niezwykłych walorach estetycznych i dekoratorskich. Dzięki możliwościom surowca kominki marmurowe mogę uzupełniać aranżację salonu utrzymaną w nowoczesnym, a nawet minimalistycznym stylu czy nawiązującym do tradycyjnego wzornictwa. Marmur choć trwały i wytrzymały wspaniale poddaje się zabiegom kamieniarskim, pozwalając na wykucie obudowy w interesującym nas kształcie. Kominek marmurowy to niebanalna ozdoba salonu, czasem zajmująca centralne miejsce, ale tez sprawdzająca się jako konsola, którą można udekorować w zgodzie z upodobaniami. Kominki wykonane z marmuru są łatwe w utrzymaniu czystości, a zainstalowanie ognioodpornej szybki zabezpieczy wnętrze przed wysypującym się żarem czy iskrami. Zachęcamy do spełnienia marzeń o kominku w salonie, zawsze służymy profesjonalnym doradztwem.

Czytaj również

3.12.2022 nieczynne

Uprzejmie informujemy, że w dniu 26.11.2022 firma będzie nieczynna. Wracamy do Was już w poniedziałek! :)

20221026_151807 (1)

Przerwa Świąteczna

Informujemy, że w dniach 24.12.2021-2.01.2022 nasza firma będzie nieczynna ze względu na okres urlopowy podczas przerwy Świątecznej.

Od 3-4.01.2022 pracujemy w godzinach skróconych, tj. do godziny 13:00. W dniach 5-8.01.2022 również będzie zamknięte.

Wracamy do Was z pełną mocą i dozą nowej energii już 10 stycznia.

Screen Shot 12-29-21 at 11.52 AM

Rozwijamy się i realizujemy projekt dofinansowany przez Unię Europejską

„KRAK-STONE GRZESIKOWSCY” SPÓŁKA JAWNA realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich

Wzmocnienie konkurencyjności przedsiębiorstwa „KRAK-STONE GRZESIKOWSCY” sp.j. poprzez opracowanie strategii wzorniczej dla nowych produktów

dofinansowanie z funduszy europejskich-krak-stone