+48 723 333 600biuro@krakstone.com

Łazienki z marmuru. Przykłady aranżacji

Marmur to kamień, który jest szczególnie ceniony ze względu na swoją delikatną barwę i niezwykle ciekawe, bogate żyłkowanie. Elementy marmurowe bardzo często są wykorzystywane w aranżacji wnętrz i urządzaniu rozmaitych pomieszczeń.

Miejscami, gdzie marmury są szczególnie chętnie eksponowane, są salony, eleganckie schody oraz wnętrza łazienek. Choć we wszystkich wymienionych zastosowaniach kamienie tego rodzaju prezentują się wspaniale, to łazienka z marmuru daje największe możliwości użycia różnych zestawień i połączeń z innymi materiałami. Zobaczmy, w jaki sposób można wykorzystać marmur i jakie efekty jesteśmy w stanie osiągnąć.

Marmur w urządzaniu łazienek klasycznych i nowoczesnych

Przez długi czas użycie marmuru w łazience kojarzyło się ze stylizacjami mocno nawiązującymi do stylu klasycznego. Rzeczywiście marmur świetnie nadaje się do wnętrz wzorowanych na elementach czerpiących ze starożytności czy baroku.

Duża ilość wzorów i ciekawych motywów, rzeźbione ozdobny czy grube ramy luster stylizowane na brąz oraz armatura utrzymana w podobnej kolorystyce, często nawiązująca kształtem do typowych kranów opartych na XIX-wiecznym wzornictwie. Wszystkie tego rodzaju akcenty mają całkiem pokaźną rzeszę zwolenników. Podobnie jak łączenie marmuru z detalami w kolorze złotym, elementami zawierającymi akcenty roślinne czy zaczerpnięte ze świata zwierząt mogą wyglądać atrakcyjnie. Jednak marmury sprawdzają się również w aranżacjach bardzo nowoczesnych.


Marmur, zwłaszcza w odcieniach bardzo zbliżonych do bieli i delikatnego różu stanowi bardzo interesującą oprawę dla nowoczesnej ceramiki łazienkowej o odważnych, geometrycznych kształtach. Zestawienie delikatnych wzorów widocznych na kamieniu z surowymi formami pozostałych elementów wyposażenia pomieszczenia wprowadza bardzo ciekawy rodzaj harmonii. Naturalne ornamenty z kamienia wspaniale równoważą się z prostotą ceramiki. Takie połączenia sprawiają, że pomieszczenie idealnie nadaje się na miejsce do wypoczynku i relaksu.


Kolejną zaletą marmuru jest to, że świetnie komponuje się z różnymi materiałami wykorzystywanymi przy urządzaniu łazienek. Jasny marmur znakomicie łączy się z rozmaitymi rodzajami ciemnego drewna egzotycznego, zwłaszcza z tymi gatunkami, które posiadają bardzo regularny i niezbyt rzucający się w oczy rysunek słoi. Wszystkie elementy marmurowe bardzo dobrze pasują też do stali nierdzewnej i szkła. Dobrym pomysłem może być także używanie elementów chromowanych. W tym przypadku warto jednak pamiętać, że duże chromowane powierzchnie sprawdzą się tylko tam, gdzie wzory marmuru są delikatne, a kolor bardzo jasny. W przypadku, gdy decydujemy się na ciemniejszy rodzaj marmuru, elementy chromowane powinny być znacznie mniejsze.


Bardzo interesującym trendem w projektowaniu aranżacji łazienek jest łączenie dwóch rodzajów marmuru o podobnej barwie, lecz różniących się intensywnością i barwą żyłkowań. Znalezienie kamienia, który odpowiada takim wymaganiom, jest jednak dość trudne. Inną, łatwiejszą do zastosowania możliwością jest szukanie podobnej intensywności wzoru, lecz innych odcieni kamienia. Pozwala to na uzyskanie niezwykle ciekawych efektów urozmaicających przestrzeń i pozwalających na grę proporcjami całego pomieszczenia.

Czytaj również

Zmiana lokalizacji i obsługa klienta zdalna

Stało się!
Przenosimy oficjalnie lokalizację firmy, biuro oraz produkcję do nowej siedziby pod świeżo nadanym adresem:
ul. Przemysłowa 19, 32-060 Kryspinów
Tuż przy zjeździe z A4 Kraków Bielany w stronę Piekar.

Więcej informacji poniżej

425293876_949026653890993_7876464076069366360_n

Sobota 17.02.2024 nieczynne

Informujemy, że w soboty od 10.02.2024 salon sprzedaży będzie nieczynny do odwołania. Otwieramy ponownie już po przeniesieniu w nowej lokalizacji.

kwarcyt-super-white.q50q9q50q.20251 (1)

Już wkrótce zmiana adresu

ZMIENIAMY SIĘ!!!

Pragniemy poinformować, że wiosną przyszłego roku zmieniamy naszą lokalizację, przenosimy produkcję, otwieramy się na nowe materiały, projektujemy showroom kamienia, który będzie unikatowym miejscem na mapie Krakowa- mamy nadzieję, przyjaznym dla naszych przyszłych i obecnych klientów.
Pomysłów jest wiele, pracy jeszcze więcej.

Screen Shot 12-17-23 at 09.06 PM