Kominek marmurowy jako element wyposażenia salonu

Wesoło trzaskający ogień czyni wnętrze każdego domu przytulniejszym. Już sama myśl o kominku, z którego rozchodzi się ciepło, sprawia, ze odczuwamy błogą przyjemność. Jeśli nasz dom ma być ostoją ciepła i bezpieczeństwa, warto wyposażyć salon w kominek marmurowy.

Ciesz się ciepłem z kominka

Zainstalowanie kominka w salonie to wybawienie dla wszystkich, których przytłaczają długie i chłodne jesienno-zimowe wieczory. Ciepło wydobywające się z jego paleniska sprawia, że łatwiej nam znosić niedogodności umiarkowanego klimatu. Poprawia się nasza wygoda, ale przede wszystkim zyskuje samopoczucie, gdy po trudnym dniu możemy odpocząć w ciepłym salonie, wsłuchując się w odgłosy palącego się drewna. Obserwowanie igrających płomieni pozwala dostrzec pozytywną stronę strefy klimatycznej, w której przyszło nam żyć. Mieszkańcy cieplejszych zakątków ziemi mogą nam chyba zazdrościć niepowtarzalnych doznań, gdyż ogień od zawsze fascynuje ludzkość jako jeden z żywiołów. Kominek usytuowany w salonie może przejąć funkcję głównego ogrzewania wnętrz, ponieważ dzięki konstrukcji ciepło przedostanie się kanałami w inne cześni domostwa. Prawidłowo skonstruowany może przyczynić się do oszczędności w nakładach na ogrzewanie pomieszczeń. Na pewno stanowi też doskonałe uzupełnienie dla innych źródeł ciepła.

 


Zaproś marmur do swojego salonu

Wybrany przez nas projekt kominka powinien komponować się z wystrojem salonu. Warto wiedzieć, jak działa jego konstrukcja, aby w pełni korzystać z jego możliwości. Do procesu spalania dochodzi we wkładzie kominkowym, który powinno się właściwie wyizolować, aby spalanie zachodziło w sposób zrównoważony bez strat ciepła. Częścią zewnętrzną, na którą zwracamy uwagę, będąc w salonie, jest obudowa. Niekwestionowanym urokiem charakteryzuje się ta wykonana z marmuru. Zachęcamy do zainteresowania się tą wapienną skałą o niezwykłych walorach estetycznych i dekoratorskich. Dzięki możliwościom surowca kominki marmurowe mogę uzupełniać aranżację salonu utrzymaną w nowoczesnym, a nawet minimalistycznym stylu czy nawiązującym do tradycyjnego wzornictwa. Marmur choć trwały i wytrzymały wspaniale poddaje się zabiegom kamieniarskim, pozwalając na wykucie obudowy w interesującym nas kształcie. Kominek marmurowy to niebanalna ozdoba salonu, czasem zajmująca centralne miejsce, ale tez sprawdzająca się jako konsola, którą można udekorować w zgodzie z upodobaniami. Kominki wykonane z marmuru są łatwe w utrzymaniu czystości, a zainstalowanie ognioodpornej szybki zabezpieczy wnętrze przed wysypującym się żarem czy iskrami. Zachęcamy do spełnienia marzeń o kominku w salonie, zawsze służymy profesjonalnym doradztwem.

Czytaj również

Onyx jako element dekoracyjny

Największą ozdobą onyksu jest jego barwa. Najpopularniejszy jest kolor czarny, złożony z występujących kolejnych warstw białej i czarnej, ale równie pięknie prezentuje się w kolorze zielonym. Nic dziwnego, że cieszy się on popularnością w branży jubilerskiej. Dzisiaj jest on wykorzystywany przez architektów i projektantów wnętrz. Ze względu na jego nieprzystosowanie do niekorzystnych warunków atmosferycznych, wykorzystuje się go do elementów dekoracyjnych wewnątrz budynku. Jego największą ozdobą jest to, że jego struktura pozwala na przepuszczanie i rozczepianie promieni światła, dlatego bardzo dobrze prezentuje się podświetlony. Dlatego często przed jego montażem pod spód kamienia, zakłada się stelaż ze źródłem światła. Pozwala to uzyskać niepowtarzalny efekt. Każda jego płyta ma unikalne ułożenie słojów.

ozdobny kamien.jpg.w,1024.19468

Porady i wskazówki, jak impregnować kamień

Kamień jest chętnie wybieranym materiałem budowlanym. Granit, marmur, kwarcyt, onyks czy trawertyn znajdują zastosowanie jako elementy wykończenia domów i mieszkań. Prezentujemy kilka porad i wskazówek, jak sprawić, by realizacje z kamienia zawsze wyglądały dobrze.

kasmien.jpg.w,1024.19467

Kominek marmurowy jako element wyposażenia salonu

Wesoło trzaskający ogień czyni wnętrze każdego domu przytulniejszym. Już sama myśl o kominku, z którego rozchodzi się ciepło, sprawia, ze odczuwamy błogą przyjemność. Jeśli nasz dom ma być ostoją ciepła i bezpieczeństwa, warto wyposażyć salon w kominek marmurowy.

kominek marmuorwy.jpg.w,1024.19463