Zalety granitowych blatów kuchennych

Jak doskonale wiemy, etap urządzania mieszkania jest dość ciekawym czasem. Spędzamy mnóstwo czasu na wybieraniu odpowiednich mebli i dodatków. Dzięki dostępnym na rynku inspiracjom, z całą pewnością możemy coś wybrać dla siebie i stworzyć wyjątkowe wnętrza. Jednym z najważniejszych miejsc w naszym domu jest kuchnia. To właśnie tu spędzamy mnóstwo czasu, nie tylko przygotowując pyszne dania, ale także śmiejąc się i rozmawiając na rozmaite tematy.

Rozpoczynamy projektowanie kuchni

Aby nasza kuchnia była perfekcyjnie zaprojektowana, decydujemy się na innowacyjne rozwiązania, dzięki którym nasza kuchnia będzie bardzo praktyczna i funkcjonalna. Jednym z takich rozwiązań, z całą pewnością jest wybór granitowego blatu kuchennego. Blat kuchenny, który jest w codziennym kontakcie z wodą, ostrymi nożami oraz intensywnymi przyprawami, powinien charakteryzować się niezwykłą wytrzymałością.  Dlatego najlepszym wyborem jest zakup kamiennego blatu, który jest odporny na wysoką temperaturę, a także zabrudzenia, które się pojawiają podczas użytkowania. Najbardziej popularnym materiałem, z którego blat kuchenny może być wykonany to granit, który jest odporny na zarysowania. Dodatkowo występowanie w wielu wariantach kolorystycznych sprawia, że możemy dobrać odpowiedni kolor blatu do frontów szafek, tak, aby idealnie komponował się w całość aranżacji. Warto wiedzieć, że granit może występować także w wersji z połyskiem lub w wersji matowej. Granitowy blat kuchenny będzie idealnym połączeniem i uzupełnieniem każdego stylu.

Idealna kuchnia na lata

Decydując się na granitowy blat kuchenny mamy pewność, że dzięki tak solidnemu materiałowi, żadne odpryski, paczenia, wilgoć oraz porysowania nie będą nam straszne. Przy zakupie blatu, wybierajmy sprawdzone firmy kamieniarskie, które w swojej ofercie mają różne rodzaju blatów. Dodatkowo granitowy blat kuchenny idealnie komponuje się z dodatkami, w postaci pięknie pachnących ziół, czy kolorowych kwiatów. Blat granitowy jest nie tylko  inwestycją na lata,  ale także sprawi, że nasza kuchnia będzie oryginalna i wyjątkowa. 

Czytaj również

Łazienki z marmuru. Przykłady aranżacji

Marmur to kamień, który jest szczególnie ceniony ze względu na swoją delikatną barwę i niezwykle ciekawe, bogate żyłkowanie. Elementy marmurowe bardzo często są wykorzystywane w aranżacji wnętrz i urządzaniu rozmaitych pomieszczeń.

lazienka marmur.jpg.w,1024.19461

Wybór nagrobka. Co wziąć pod uwagę?

Bliscy zmarłej osoby poczytują sobie za obowiązek i punkt honoru ufundowanie jej godnego pomnika. Wybór nagrobka nie powinien być sprawą przypadkową, gdyż stanowi inwestycję na długie lata. Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, zanim zostanie podjęta ostateczna decyzja.

nagobek.jpg.w,1024.19460

Parapety marmurowe jako elementy wykończeniowe

Marmur, symbol luksusu i elegancji,  znany jest od starożytności. Używano go wówczas jako materiału budowlanego i ozdobnego. Dziś chętnie wykorzystuje się go w wykończeniu wnętrz jako materiał na schody, podłogę, zabudowę kominków czy blaty kuchenne. Jednak bardzo popularnym elementem wykończeniowym jest wykorzystanie marmuru jako materiału do parapetów wewnętrznych. 

marmurowy parapet.jpg.w,1024.19456