+48 723 333 600biuro@krakstone.com

Kwarcyt naturalny

Kwarcyt naturalny jest skałą powstałą z piaskowca i mułowca. Efekt kryształowej powierzchni nadają mu refleksy świetlne. Występuje w bardzo bogatej palecie kolorów oraz różnorodności wzorów.

To niezwykle zbity materiał, twardością przewyższający nawet granit, co sprawia, że jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie. Ponadto dzięki słabej wchłanialności jest odporny wilgoć, a także na działanie tłuszczów, kwasów, zasad i soli. Posiada gładką powierzchnię, która nie sprzyja  gromadzeniu się na niej drobnoustrojów. Wszystkie powyższe cechy oraz podobieństwo wizualne do marmuru, sprawiają, że kwarcyt naturalny jest idealną alternatywą na blat kuchenny. Nieco droższą, a jednak znacznie trwalszą i bardziej funkcjonalną.

Zaletą tego kamienia jest również to, że wraz z upływem czasu nie zmienia swoich właściwości i nie blaknie pod wpływem działania promieni UV. Co więcej, dobrze znosi wysokie temperatury.

thaiti

Zastosowanie kwarcytu naturalnego

Ze względu na swoje właściwości kwarcyt naturalny może być bez przeszkód stosowany zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Często wykorzystuje się go na: blaty kuchenne, parapety, schody, blaty łazienkowe, okładziny ścienne, zlewy, brodziki, posadzki, obudowy kominkowe, jak również elementy dekoracyjne.