+48 723 333 600biuro@krakstone.com

Jasny Granit

To stosunkowo często spotykana skała magmowo-głębinowa (średnio lub grubo krystaliczna), a także jeden z najbardziej uniwersalnych surowców budowlanych. Jest pięknym, naturalnym kamieniem o bardzo zróżnicowanej kolorystyce i bogactwie wzorów. Jego charakterystyczną cechą jest ziarnista struktura.

Jest odporny zarówno na mrozy jak i wysokie temperatury. Ponadto odznacza się niezwykle zbitą budową i odpornością na uszkodzenia mechaniczne, ścierania i zarysowania. Zaimpregnowany nie plami się, ani nie chłonie płynów. To rozwiązanie trwałe, gustowne i ponadczasowe, które nada wnętrzu szyku i ekskluzywnego wyglądu.

cosmic black gr2 1

Zastosowanie granitu

Nie będzie przesadą stwierdzenie, iż jest to najbardziej praktyczny kamień budowlany, zarówno we wnętrzach jak i na zewnątrz. Produkuje się z niego: blaty kuchenne, blaty łazienkowe, schody zewnętrzne i wewnętrzne, a także parapety, obudowy kominka, okładziny, ściany, zlewy i brodziki kamienne, posadzki czy wszelkiego rodzaju elementy dekoracyjne, rzeźby i wiele innych. Doskonale nadaje się również na elewacje, posadzki w miejscach szczególnie narażonych na zarysowania, jak galerie handlowe czy banki, a także na nagrobki i grobowce.